„Svět je plný dosud nepoznaného. K pochopení jeho tajů je potřeba využívat
odborné znalosti, nikoliv však vědecké postoje připomínající dogmata.“
 
Rubrika: Archiv

Další covidové paralýzy státu a lidu. A co dál?

Tohle téma by se dalo rozepisovat na tucty stránek, takže se pokusím být opravdu maximálně stručný.
 

Virus, který způsobuje COVID-19, má tak specifický charakter a dochází u něj k takovým mutacím, že ho velmi pravděpodobně ze světa nikdy nevymýtíme. Vždy se k nám bude vracet, vždy tu bude s námi. Půjde se jím poměrně snadno nakazit a poměrně snadno jím nakazíme někoho dalšího. A možná se jím půjde nakazit i opakovaně. Současně s tím vývoj léků nebo vakcín sice občas může vypadat nadějně, ale zrovna v případě tohoto viru může být nějaké efektivní řešení celkově dost nejisté a hlavně netrvanlivé. Bylo by dobré s tímto raději počítat, což není žádný pesimismus. Konečně si to připustit může paradoxně vést k opravdovějšímu klidu, než když se budeme podvědomě neustále vyčerpávat zoufale sešívanými prázdnými nadějemi o brzkém vymizení celé této nemoci. Žádné vymizení se nestane. Ale teď se zdá, že se nakonec sami zničíme ještě dřív, než by nás mohl zničit nový koronavirus. Současně se nabízí připomenout, že sice můžeme mít kvůli chování vlády a massmedií pocit, že jde o mimořádně výjimečný a vražedný virus, dojmově mnohem horší než sezónní chřipky, ale tak tomu opravdu není... Statistická čísla jsou evidentně krutě zkreslená a kdo si opravdu svědomitě udělá porovnání s běžnými chřipkami... Vlády a média tvoří ohledně covidu obrovskou křečovitou bublinu, uměle se tu tvoří dusno neskutečných rozměrů. Pokud covidové šílenství, tak pak je na místě podobně šílet i z těch sezónních chřipek, a to zcela bez nadsázky.
 

Nyní, na podzim roku 2020, jsme uvrhováni do dalších nesmyslných paralýz, a to lidských, psychických, společenských, ekonomických a pro mnohé i existenčních. A tak se ptám: Jelikož se nového koronaviru pravděpodobně jen tak nezbavíme, kolik let si budeme neustále ordinovat všechny tyto paralýzy, kolik let se budeme ničit po lidské, psychické, společenské a ekonomické stránce, než si budeme muset připustit, že všechny ty paralýzy byly vcelku zbytečné, že covidu stejně neutečeme a že jsme si všemi těmi vyšinutými opatřeními akorát ještě víc podrazili nohy? Kam až budeme všechna ta opatření a nesmyslné zákazy šponovat a kolik let budeme naší vlastní společnost ničit, než nám to dojde, než s tím přestaneme a než si zapláčeme, že to celé bylo špatně?
 

Řešením není rezignovat, ale ani stupňovat křečovitý přístup a ochromování společnosti. Nechť se vláda zaměří na oblasti, kde je opravdu potřeba něco rezolutněji řešit, například podporu a rozšiřování zdravotnických zařízení. Je potřeba pochopit, že koronavirus se stejně bude při každé příležitosti rozšiřovat. Museli bychom být ochromeni, izolováni a paralyzováni už napořád. Což znamená, že současný křečovitý přístup je zcela zcestný. Kolik "vln" rozšiřování viru budeme takto hrotit, než nám to dojde? Mám obavu, že naše autority se v extrémních opatřeních nezastaví, aby měly pro veřejnost vlastní povrchní alibi, že jejich snaha byla dostatečná.
 

Omlouvám se, že jsem nezmínil spoustu dalších ohledů, jako je třeba větší (ale nepřehnaná) opatrnost starších a chronicky nemocných lidí a spoustu dalších věcí, ale slíbil jsem vám u tohoto článku maximální možnou stručnost.
 

Co mě opravňuje k těmto soudům, když v hlavičce mého webu jsou zmíněny jiné profese než lékařské? Měl jsem zrovna ohledně virologie jednoho dobrého učitele - více kliknutím zde. A současně zde využívám své analytické schopnosti.
 

I kdyby (přímo covidem) někdo těžce onemocněl třeba i ve vašem okolí, což se prostě může stát, nenechte emoce, aby vás ovládaly a změnili váš postoj "pro-panickým" směrem. Kdo nechá emoce, aby příliš řídily úsudek, ten ztrácí rozum a jasnou mysl.
 

Ti, co o tom rozhodují, budou tento článek přirozeně ignorovat, ale povědomí lidu může mít také svou nemalou sílu... Nedejme se. Alespoň vnitřně. A kdo může nebo má možnosti, tak i navenek...
 


Adam Benda

vystaveno: 31. října 2020

 


Informace o nových článcích (jednou za čas)
zaslat na Váš e-mail:      
Více informací o newsletteru zde
 
Prosím, ohodnoťte tento článek:
(zaškrtněte výroky, s nimiž souhlasíte)

Článek je srozumitelný
Článek je zajímavý
Článek obsahuje zásadní nebo užitečné poznatky


 


Hodnocení návštěvníků:

Článek je srozumitelný 100 %
 
Článek je zajímavý 100 %
 
Článek obsahuje zásadní nebo užitečné poznatky 83 %
 
Celkem hlasovalo 6 návštěvníků

Hlavní strana
 

Tematické rubriky:

     Magnetismus
     Historie a prapočátky
     Záhadné jevy a úkazy
     Člověk, psychika, společnost
     Zdraví
     Problematika planety
     Vesmír
     Praktické odborné informace
     Ostatní články a drobné poznatky
     Archiv

 
Vyhledávání na AdamBenda.net:

 
 
„Nepapouškuji.
Sepisuji pro vás své poznatky a závěry
kompletované vlastní odborností“
 
 

 
 
„Každý člověk disponuje unikátními
schopnostmi a obrovským potenciálem.
Mnohdy však nebývá správně podporován
k tomu, aby si to dostatečně uvědomoval
a aby tím zlepšil svůj život, i okolní svět“
 
 

Další články z této rubriky:

S epidemií COVID-19 mohl už dávno pomoci lék, který je však ignorovánS epidemií COVID-19 mohl už dávno pomoci lék, který je však ignorován

Nejčtenější články:

Magnet jako zdroj energieMagnet jako zdroj energie
S epidemií COVID-19 mohl už dávno pomoci lék, který je však ignorovánS epidemií COVID-19 mohl už dávno pomoci lék, který je však ignorován
Pyramidy v Gíze a Orionův pásPyramidy v Gíze a Orionův pás

 
 
„Při psaní článků mi nejvíce záleží na tom,
aby jejich obsah byl seriózní a přínosný“
 

 

RSS kanál - odběr novinek
 
 
 

Facebook AdamBenda.net

 
 
 
Novinky jednou za čas na e-mail:

 
 
 
Autor článků a webmaster:
 
Adam Benda
* 1985, Praha
admin@adambenda.net

2007 - 2024  
 
 
   
 
 
  Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Nezpracovávejte 4.0 Mezinárodní License.