„Svět je plný dosud nepoznaného. K pochopení jeho tajů je potřeba využívat
odborné znalosti, nikoliv však vědecké postoje připomínající dogmata.“
 
Rubrika: Archiv

Koronavirus - Pojďme tu prevenci trochu narovnat

V souvislosti s onemocněním COVID-19 jsme přehnaně masírováni mánií v zakrývání obličeje, přitom se však mnoho podstatných věcí ohledně prevence opomíjí. Pokusím se zde shrnout to hlavní, a to co nejstručněji.
 

1) Křečovité nošení roušek (nebo dalších ochran obličeje) za všech okolností - tedy třeba i na liduprázdném prostranství - není příliš smysluplné. Vhodné je to v případě, že se vyskytujeme na nějakém místě s vyšší koncentrací osob (městská doprava, prodejny, jednací místnosti atp.). Měli bychom mít možnost se venku volně nadechnout a podporovat tím psychickou kondici, na jejíž důležitost se nyní příliš zapomíná. Dýchání zkomplikované překážkou v obličeji (a navíc i v těchto zbytečných případech) může podporovat psychickou tíži celé této situace, nervozitu a stres, který akorát může zbytečně podlamovat právě imunitu a rozvoj tzv. civilizačních chorob.
 

2) COVID-19 je problémem především díky tomu, že se poměrně snadno šíří a že je pro lidskou imunitu nový (neznámý). Kvůli tomu světem prostupuje současná pandemická vlna. Nejedná se však o virus, který by byl sám o sobě výrazně nebezpečnější nebo "vražednější" než jiné viry, například ty chřipkové. Podobně jako u chřipkových nákaz jsou v ohrožení především staří lidé a lidé s imunitními nebo chronickými onemocněními. Naše nervozita z celé této situace by se měla týkat pouze snahy tyto rizikové skupiny co nejvíce ochránit a pomáhat jim, ale současně se co nejvíce vnitřně zklidněme a započítejme do aktivní prevence i co nejlepší psychickou kondici. Neopomíjejme to, psychika může v tomto sehrávat také nemalou roli. Je smutné, že na toto není téměř vůbec upozorňováno narozdíl od vehementního vytváření tíživého dusna různými způsoby.
 

3) Chceme-li být opatrní, a to třeba právě kvůli rizikovým skupinám v našem okolí, měli bychom vykonávat prevenci, o které se mluví také velmi málo nebo vůbec. Pokud jsme se vyskytovali v nějakém prostředí s vyšší koncentrací osob, měli bychom po návratu do domova vhodnou dezinfekcí osprejovat oblečení a předměty, které jsme z tohoto prostředí domů přinesli (například nákup). Současně bychom měli takto vydezinfikovat předměty, kterých jsme se při návratu domů dotkli (kliky dveří, vodovodní baterie atp.) a případně také ruce se samotnou lahvičkou dezinfekce (zamířením spreje svisle vzhůru). Je zarážející, že těmi povolanými na toto nejsme téměř vůbec upozorňováni a naopak jsme nuceni jiné prevence nesmyslně přehánět.
 

Sehnat v těchto dnech nevyprodaný účinný dezinfekční sprej může být nad lidské schopnosti, lze ale improvizovat. Vhodnou látkou pro likvidaci virů je ethanol o koncentraci alespoň 60%, nebo raději alespoň 65%. Pokud budete shánět zboží skrze názvy isopropylalkohol, ethanol, ethylalkohol, líh a denaturovaný líh, pravděpodobně narazíte na skutečnost, že takové zboží bude všude vyprodáno. Lze na to ale zkusit jít ještě trochu víc "od lesa" a porozhlížet se třeba po sprejích na nohy, boty, ponožky nebo na tzv. biolíh čili bioethanol a třeba na "tekutá paliva" do grilu. Některé tyto výrobky obsahují také právě takovou vysokoprocentní alkoholovou bázi (často vyšší jak 90%), která je pro dezinfikování virů účinná. Chce to jen zkontrolovat popis výrobku. A opatřit si případně prázdnou lahvičku se sprejovým dávkovačem.
 

Pokud pro vás některé tyto tipy budou užitečné, bude mi potěšením, ale přesto bych chtěl připomenout, že důležitou prevencí může být i právě ta již zmíněná dobrá psychická kondice a snaha nervozitu a ten "skrytý" stres co nejvíce poslat k šípku a svým počínáním (namísto šíření „tiché paniky“) pomáhat k lepší psychické kondici sobě, i ostatním lidem ve vašem okolí.
 
Pokud možno co nejméně děsivé mediální masáže a co nejvíce chvil naplněných klidem vám všem!

 
Dodatek, dne 27. března 2020
Povolaní by měli lidem doporučovat to nejzákladnější - posilnění vlastní imunity, což příliš nedělají. Zásadně jí můžeme podpořit doplňováním vitamínu D3, což je nyní po zimě ještě více vhodné než v jiných ročních obdobích, kdy na naší pokožku dopadá podstatně více přímého slunečního svitu.


Adam Benda

vystaveno: 24. března 2020
naposledy změněno: 27. března 2020

 


Informace o nových článcích (jednou za čas)
zaslat na Váš e-mail:      
Více informací o newsletteru zde
 
Prosím, ohodnoťte tento článek:
(zaškrtněte výroky, s nimiž souhlasíte)

Článek je srozumitelný
Článek je zajímavý
Článek obsahuje zásadní nebo užitečné poznatky


 


Hodnocení návštěvníků:

Článek je srozumitelný 100 %
 
Článek je zajímavý 100 %
 
Článek obsahuje zásadní nebo užitečné poznatky 95 %
 
Celkem hlasovalo 21 návštěvníků

Hlavní strana
 

Tematické rubriky:

     Magnetismus
     Historie a prapočátky
     Záhadné jevy a úkazy
     Člověk, psychika, společnost
     Zdraví
     Problematika planety
     Vesmír
     Praktické odborné informace
     Ostatní články a drobné poznatky
     Archiv

 
Vyhledávání na AdamBenda.net:

 
 
„Nepapouškuji.
Sepisuji pro vás své poznatky a závěry
kompletované vlastní odborností“
 
 

 
 
„Každý člověk disponuje unikátními
schopnostmi a obrovským potenciálem.
Mnohdy však nebývá správně podporován
k tomu, aby si to dostatečně uvědomoval
a aby tím zlepšil svůj život, i okolní svět“
 
 

Další články z této rubriky:

Další covidové paralýzy státu a lidu. A co dál?Další covidové paralýzy státu a lidu. A co dál?
S epidemií COVID-19 mohl už dávno pomoci lék, který je však ignorovánS epidemií COVID-19 mohl už dávno pomoci lék, který je však ignorován

Nejčtenější články:

Magnet jako zdroj energieMagnet jako zdroj energie
S epidemií COVID-19 mohl už dávno pomoci lék, který je však ignorovánS epidemií COVID-19 mohl už dávno pomoci lék, který je však ignorován
Pyramidy v Gíze a Orionův pásPyramidy v Gíze a Orionův pás

 
 
„Při psaní článků mi nejvíce záleží na tom,
aby jejich obsah byl seriózní a přínosný“
 

 

RSS kanál - odběr novinek
 
 
 

Facebook AdamBenda.net

 
 
 
Novinky jednou za čas na e-mail:

 
 
 
Autor článků a webmaster:
 
Adam Benda
* 1985, Praha
admin@adambenda.net

2007 - 2024  
 
 
   
 
 
  Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Nezpracovávejte 4.0 Mezinárodní License.